Крізь труднощі до успіху

Історія компанії ZANUSSI розпочалася в Італії. У 1916 році 26-річний син коваля Антоніо Зануссі відкрив компанію “Officina Fumisteria Antonio Zanussi” і випустив дров’яну кухонну плиту. При виробництві своїх товарів Зануссі робив ставку на якість та доступність техніки для кожної сім’ї. Успіх прийшов до нього практично відразу. Плити почали користуватися популярністю, а доходи компанії, відповідно, рости. У 1920 році штат компанії “Officina Fumisteria Antonio Zanussi” складав десять чоловік. У тому ж році фірма випустила плиту з чавунною варочною поверхнею.

В цей час Італія була бідною слаборозвиненою державою і орієнтувалася на сільське господарство. Можливо, саме тому в 20-х роках минулого століття в країні почався підйом революційного руху. У 1926 в Італії був створений фашистський трибунал та встановлена фашистська диктатура. Демократичні свободи були скасовані, вільні профспілки – заборонені, а проти антифашистів проводився справжній терор. В таких умовах дуже багато італійських компаній припинили своє існування. Проте орієнтація Антоніо на просту, якісну і доступну продукцію зробила свою справу і фірма “Officina Fumisteria Antonio Zanussi” витримала випробування, залишившись на ринку.

Економічний підйом ZANUSSI

У 1933 “Officina Fumisteria Antonio Zanussi” починає випуск товарів під торговою маркою Rex. Марка була названа на честь італійського океанського лайнера, який в тому ж році успішно завершив рекордний трансатлантичний рейс. Компанія “Officina Fumisteria Antonio Zanussi” стала успішно розвиватися і через два роки вZanussi з’явилася можливість відкрити нову фабрику в Парденоне.

У 1946 крісло президента компанії зайняв Ліно Зануссі – син Антоніо Зануссі. Завдяки Ліно компанія розпочалауспішне завоювання європейського ринку і стала використовувати високоефективні технології. З’являється слоган “Дизайн та іновації”.

В 1951 компанія значно розширилася. Штат співробітників складав вже 300 чоловік. Фірма почала випускати газові, електричні та комбіновані плити. Але випуском плит “Officina Fumisteria Antonio Zanussi” не обмежилася. В 1954 компанія випустила свій перший холодильник. У місті Порчії був відкритий новий завод. Досі він є найбільшим в Європі з виробництва пральних машин. В кінці 50-х був випущений новий холодильник з системою Tropic System. Він був пристосований для роботи в спекотному кліматі та надовго задав стиль усій італійській побутовій техніці, оскільки створювався з упором на оригінальний дизайн.

Нові розробки та технології

В 1958 розпочинається серійний випуск пральних машин під маркою ZANUSSI. Вони були продумані до дрібниць і виготовлялися з використанням передових технологій. Для вдосконалення зовнішнього вигляду техніки фірмою був відкритий Технічний та Дизайнерський центр ZANUSSI. В 1959 компанія випускає свій перший двокамерний холодильник і вдосконалену пральну машину, в якій тепер було фронтальне завантаження і п’ять режимів прання.

В 1960 компанія розпочинає проводити рекламні кампанії. Щоб притягнути увагу аудиторії для зйомок в рекламі запрошувалися відомі актори. Незабаром це принесло результати. Вже через два роки ZANUSSI стала одним з найвідоміших і популярніших фірм-виробників побутової техніки у світі. У тому ж 1960 компанія отримала найпрестижніший італійськунагороду в області дизайну – “Золотий компас”.

У 1964 ZANUSSI випустила перший в Італії холодильник з морозильною камерою. У 1965 почала серійне виробництво посудомийних машин. У 1970 на італійській виставці компанія представила свою першу вбудовану техніку.

У 1970-1980 економічна ситуація Італії стала нестабільною. Компанія стала втрачати свої позиції, внаслідок чого в 1984 році ZANUSSI увійшла до складу Electrolux. Злиття виявилося вигідним для обох компаній.

В 1984 компанія ZANUSSI розробила нову систему у виробництві пральних машин, яка автоматично регулювала витрату води і енергії залежно від кількості білизни. У 1998 ZANUSSI поєднала плиту і посудомийну машину. Модель, яка відрізнялася стильним дизайном, була названа SoftTech. У SoftTech є ще одна цікава деталь – вона не закривається дверцями кухонного гарнітура, як інша вбудована техніка. В 2000 ZANUSSI випустила нову модель пральної машини. Завдяки спеціально нахиленому барабану, завантажувати і виймати білизну стало набагато зручніше.

Будучи фахівцем в холодильному устаткуванні компанія взялася освоювати ринок кліматичної техніки, заручившись підтримкою сильного союзника – Electrolux. На сьогодні компанія має широкий асортимент бюджетної, але надійної кліматичної техніки як в побутовому так і в напів-промисловому та промисловому сегментах.

“Надійна побутова техніка існує – доведено ZANUSSI”

У СНД торгова марка ZANUSSI з’явилася в 1994 році. Сьогодні компанія випускає широкий асортимент побутової техніки: від пральних машин до холодильників. Продукція ZANUSSI поширюється в 70 країнах світу. Якість, дизайн та інновації залишаються найважливішими критеріями для компанії при виробництві побутової техніки. Після вдалого досвіду 1970 року фірма почала орієнтуватися і на вбудовану техніку. Як і в середині минулого століття, сьогодні ZANUSSI є одним зі світових лідерів у виробництві побутових приладів.